Ім'я майстра MBA зі спортивного менеджменту
Початок курсу Жовтень 2019 року
Тривалість 12 місяців

MBA зі спортивного менеджменту

Керівництво та управління спортивними суб'єктами - це неоднакова проблема щодо організації та управління будь-яким іншим типом організацій. За логікою, відповідальним за управління спортивними організаціями знадобляться базові знання та навички, пов'язані з прийняттям стратегічних рішень, маркетингом, фінансовим управлінням та управлінням людьми. Але поза всіма цими компетенціями вони потребуватимуть ґрунтовних знань про ідіосинкразію, власні правила та рушії змін у спортивних утвореннях.

Те, що змусило мене вирішити школу, - це увагу, яку я отримав. Вони були дуже готові пояснити кожен мій сумнів, і це послужило з’ясуванню, чи це те, що я шукав.

Кельтський мехе
SMS студент

Від керівництва спортзалом чи малим місцевим клубом до управління футбольним клубом прифронтових країн у міжнародному контексті спортивні організації повинні забезпечувати гарантії доходу , хороше фінансове управління, адекватне управління людьми з профілями діаметрально різні (від доглядача закладу, до більш-менш професіоналізованих управлінських кадрів, до елітних спортсменів).

Плани зростання на спортивній ниві набувають нового виміру, який деякі експерти розміщують між ефективністю управління та регулюванням пристрасті до спорту. Спортивний бізнес , незалежно від типу організації чи конкретного виду спорту, базується на трьох основних опорах, які потрібно знати, керувати та розширювати.

До особливостей та складностей світу спонсорства, спортивних результатів, аудіовізуальних прав, тренувань високопродуктивних спортсменів, отриманих сервісів ... додаються нові проблеми, пов'язані з роллю соціальних мереж, азартні ігри все ще виникають спорт, поява нових користувачів від популяризації та масовізації певних видів спорту.

Коротше кажучи, керівництво та управління спортивними суб’єктами у наступному десятилітті потребуватимуть професіоналів з новим та широким баченням, із поперечними компетенціями, заснованими на знаннях потреб та можливостей спортивних суб’єктів, які ростуть та розвиваються у глобальний та цифровий контекст.

мети

Основними цілями цієї програми є:

 • Знайте особливості спортивного бізнесу та зрозумійте відмінності між різними видами спорту, країнами та регіонами.
 • Навчайте студентів стратегічним та управлінським рішенням у спортивній галузі.
 • Розуміння стовпи спортивного бізнесу і поглиблення кожного з джерел доходу, ключового бізнесу і стратегії для максимізації їх вартості.
 • Розробити плани зростання спортивної особи, починаючи з аналізу можливостей до забезпечення життєздатності плану.
 • Розвивати свої управлінські навички для управління мультидисциплінарними та полікультурними командами.
 • Розуміння правових та етичних рамок, що регулюють спортивний світ і його наслідки для бізнесу.

навчальний план

MBA зі спортивного менеджменту та управління побудована на основі наступних предметів, які інтегровані у заключний проект, який надає необхідні інструменти для розвитку професійної кар’єри у секторі спортивного бізнесу.

Тема ECTS
1. Спортивне середовище та його глобальний ринок 3
2. Стратегічне управління 3
3. Спортивний маркетинг та спонсорство 5
4. Економічне, фінансове та фіскальне управління 4
5. Бізнес на спортивному майданчику 5
6. Аудіовізуальні права у спорті 3
7. Цифровий бізнес у спорті 2.5
8. Управління спортивними показниками 3
9. Операції та організація бізнесу 3
10. Право у сфері спорту 3
11. Навички управління та управління талантами 4
12. Технологія, інформаційні системи та цифрова трансформація спортивних організацій 4
13. Факультативні предмети
Підприємництво та інновації
Ринок спортивних трансфертів
Державна політика у галузі спорту
Організація та маркетинг міжнародних спортивних заходів (Париж)
виберіть 7.5
2.5
2.5
2.5
5
14. Заключний магістерський проект 10
Всього 60

1. Навколишнє середовище спорту і його глобальний ринок

Тема, яка знайомить студента з контекстом спортивного бізнесу у всьому світі, а також проаналізувати відмінності, що існують на різних ринках та спорті. Введено поняття міжнародного спортивного управління: Знання організацій, які керують та регулюють спорт на національному та міжнародному рівнях, а також їх юрисдикцію та ієрархію.

2. Стратегічне управління

Спортивні організації, як і будь-яка інша компанія, повинні базувати своє управління на середньо- та довгостроковій стратегії. Цей предмет познайомить студента з теоретичними основами та методологічними основами стратегічного управління, а також з реалізацією корпоративних стратегій.

3. Спортивний маркетинг та спонсорство

Бренд спортивної організації є одним з найбільш релевантних активів у спортивній індустрії, опорою, на якій будується спонсорський бізнес, продажу мерчандайзингу та ліцензій, а також є предметом корпоративного спілкування та зв'язки з громадськістю Аналіз поточних стратегій спонсорства та еволюції, одержаних від оцифрування. Виклики асоціації бренда будуть працювати над різними засобами масової інформації та з різними цілями, розуміючи ризики маркетингу із засідки. Тема також поглиблюється в ліцензії на мерчандайзинг та бренд.

4. Економічне, фінансове та фіскальне управління

Як у найскромнішій спортивній організації, так і у найвідомішому спортивному клубі фінансовий менеджмент є наріжним каменем виживання та зростання закладу. Реалізація інвестицій, контроль за оборотними коштами, управління ресурсами, кредитним ринком повинні бути сферами, які менеджер спортивних суб'єктів знає та домінує. Є небагато клубів, які спостерігають уповільнення своїх спортивних траєкторій через важливий дисбаланс між їх спортивними можливостями та їх фінансовими можливостями. Хороше керівництво повинно намагатися подолати труднощі, які може викликати такий дисбаланс.

5. Бізнес на спортивній арені

Бізнес, що генерується на спортивній площадці у деяких видах спорту та категоріях, є найважливішим джерелом доходу спортивного суб'єкта. Від продажу квитків та сезонних квитків до створення екскурсії по об'єктах, через послуги громадського харчування або прокат закладів для інших заходів. Інтернет і мобільні пристрої революціонізують досвід покупок і прямі стосунки зі споживачами, а також пропонують нові можливості в приміщенні.

6. Аудіовізуальні права в спорті

Експлуатація аудіовізуальних прав стає все більш фундаментальним елементом у звітах про прибутки спортивних організацій та змагань. З цієї причини цей предмет поглибить ринок прав на телебачення в різних країнах світу, а також Інтернет, OTT та нові можливості споживання та нові конкурентні рамки. У світі футболу договори на права на аудіовізуальні права зазнають постійної трансформації та еволюції як в моделях експлуатації, так і в їх оцінці та комерціалізації в усьому світі.

7. Цифровий бізнес у спорті

Ця тема охоплює цифрову стратегію спортивних організацій, цифровий маркетинг як поперечний інструмент активації та можливості, які відкривають цифрові канали для зростання доходу. Спортивні організації стали частиною розважальних та комунікаційних компаній. І з цієї ролі вони управляють цифровою аудиторією, значно більшою, ніж медіа. Які ключові фактори в управлінні цифровим бізнесом та яку стратегію слід вжити для досягнення максимальної вартості та доходу бренда?

8. Управління спортивними показниками

Розвиток спортивного утворення розвивається паралельно його спортивним результатам та результативності спортсменів та команд, які він сприяє. Кількість членів, продаж квитків, вартість їх аудіовізуальних прав та їхні спонсорські стосунки завжди будуть пов'язані з цими результатами, незалежно від підрозділу, в якому рухається наша організація. Знати можливості, які ми маємо, підвищувати продуктивність спортсменів, покращувати групову динаміку в командних видах спорту, визначати ключі до відкриття нових талантів, керувати різними особистостями, підтримувати найкращих спортсменів у їх особистому розвитку та Після того, як талант буде збережено, це деякі складні проблеми щодо управління спортивними показниками установ, якими ми маємо керувати.

9. Операції та організація бізнесу

Спортивні суб'єкти, як і будь-яка компанія, повинні відповідати бізнес-організації, яка максимізує її результати. Яка організаційна структура спортивного суб’єкта? Чи є моделі успіху, які можна повторити? З іншого боку, якщо є середовище, в якому складність операцій обернено пропорційна його видимості, це стосується спорту. Серед багатьох аспектів ми повинні звернутись до наступного: управління просторами та спортивними майданчиками, керування розкладом, вміст та мобілізація великих груп людей, безпека в часи максимальної потужності тощо. Тема дозволить зрозуміти робочі процеси у спортивних організаціях та як бізнес-процеси та діяльність повинні бути розроблені для доброї координації між різними відділами.

10. Право у сфері спорту

Як і будь-який економічний сектор, спортивний бізнес регулюється різними правовими рамками кожної країни, а також власними правилами наднаціональних утворень, на які покладено арбітражну відповідальність. З іншого боку, спортивні організації підпадають під дію тих же законів, що і будь-яка компанія, хоча з певними особливостями, про які потрібно знати.

11. Навички управління та управління талантами

У попередніх модулях ми вже працювали над організацією, яка перевершує спортивну діяльність та управління спортивними талантами, але для того, щоб все це працювати, керівництву потрібна міждисциплінарна команда професіоналів, з якою можна керувати мотивацією, компетенціями та компенсаціями. . Хоча це правда, що спортивні організації зазвичай мають високу цінність, що забезпечується почуттям приналежності до закладу, важливо керувати ним і посилювати його для досягнення максимально можливої ефективності в оптимальних робочих умовах. Крім того, керівна роль вимагає навичок управління людьми, емоційного інтелекту та мотивації команди.

12. Технологія, інформаційні системи та цифрова трансформація спортивних організацій

Спортивні суб'єкти традиційно являють собою галузь із низьким рівнем технологічної реалізації. Однак інформаційні системи є найважливішим інструментом у будь-якій галузі роботи та ключовим елементом ефективності. Тема дасть необхідні поняття, щоб зрозуміти, які технологічні інструменти дозволяють спортивним організаціям підвищити свою конкурентоспроможність та як аналіз даних може забезпечити краще розуміння бізнесу. Процес цифрової трансформації пов'язаний не виключно з впровадженням цифрових інструментів, а зі зміною організаційної культури компаній та способів виконання ними бізнес-процесів. Такі поняття, як спритний менеджмент, робота за віхами, використання інструментів спільної роботи можуть означати кардинальні зміни, коли справа стосується просування спортивної організації.

13. Факультативні предмети

Програма дозволяє на вибір декількох предметів спеціалізації додати 7,5 балів за ECTS.

13а. Підприємництво та інновації

Ми зазвичай пов'язуємо інновації з творчістю, беручи частину процесу в цілому. Але інноваційні процеси та успішний підприємницький досвід мають багато методів та завзятість. З цього предмету студенти здобувають базові знання та навички, щоб стати підробниками інноваційних проектів у своїх організаціях.

13б Ринок спортивних трансфертів

Хороший показник на трансферному ринку може означати успіх або розорення спортивної організації. У цій темі ми розглянемо письмові та неписані правила ринку трансфертів та деякі основні навички, необхідні для взаємодії на цьому ринку.

13в. Державна політика у галузі спорту

Які державні політики сприяють соціальному спорту всеохоплюючим та рівним способом? Що слід зробити державній адміністрації для просування спортивного спорту на межі з метою охорони здоров'я? Який потенціал має державна політика для активізації спорту з метою створення спортсменів світового класу?

У цій темі розглядається роль та відповідальність державних адміністрацій у просуванні спорту із їх соціальних, а також змагальних аспектів.

13d Організація та маркетинг міжнародних спортивних заходів (Париж)

Студенти, які приймають цей факультативний предмет, поїдуть до Парижа протягом двох повних тижнів. Цей факультативний предмет зосереджується на розумінні особливостей основних міжнародних подій.

Заняття відбудуться у штаб-квартирі SMS у Парижі та навчатимуться англійською мовою. В рамках програми заходів відбудуться відвідування таких спортивних установ та організацій:

 • Оргкомітет Олімпійських ігор у Парижі 2024 року
 • Оргкомітет Кубка світу з регбі Франція 2023
 • Послуги Міжнародний тенісний турнір Roland Garros

14. Заключний магістерський проект

Підсумковий проект майстра охоплює все навчання, яке студент здобув протягом усього Майстра з різних предметів. Для його реалізації ви працюєте в групі, оскільки мета максимально наближається до реальності професії. Він буде полягати у здійсненні бізнес-плану в спортивному суб’єкті з ознайомленням з цілями та потребами, і де він буде шукати, щоб студент продемонстрував, що він здатний застосувати всі знання, викладені з різних предметів, та здійснити проект від початку до кінця .

Заключний проект буде розроблений у групах з 3 або 4 учнів, які матимуть репетитора від визначення проекту до його остаточної презентації чи захисту.

Розвиток управління

Студенти братимуть участь у тренерській програмі, спрямованій на розробку методології постійного вдосконалення:

 • Вдосконалення потребує виявлення.
 • Визначення цілей та термінів.
 • Контроль за ходом
 • Оцінка результатів.
 • Встановлення нових викликів.

Бізнес-тренажери

Використання тренажерів дозволяє нам розміщувати навчальну діяльність у майже реальному середовищі, де успіх чи невдача залежить не тільки від наших дій, але й від дій наших конкурентів, тому рішення, які ми приймаємо, також потребуватимуть знань та аналізу вашої діяльності

Симулятори дозволять нам грати різні ролі та читати одну й ту ж реальність з різних точок зору.

Навчання на свіжому повітрі

Конференції на свіжому повітрі складаються з проведення заходів, пов'язаних зі світом спорту, які дозволяють нам оцінювати та розвивати наші навички роботи в команді та лідерства.

СМС має команду тренерів з великим досвідом підготовки в галузі менеджменту, яка допоможе нам співвідносити розвиток управлінських навичок із повсякденним середовищем, дозволяючи нам експоненціально розвивати свої навички управління.

додаткові заходи

В рамках програми діяльності, будуть організовані різні заходи, які доповнюють курси:

 • Відвідування спортивних споруд кількох організацій:
  • FC Barcelona
  • Еспаньол
  • High Performance спортивний центр (CAR)
  • Girona FC
  • Майорів Клуб де Тенис Барселона
  • Схема каталунії Формули-1
  • Відвідування Nou Camp Experience FC Barcelona і Олімпійський музей в Барселоні
 • Майстер-класи в символічних місцях:
 • FC Barcelona
 • Еспаньол
 • Заходи на свіжому повітрі, які є частиною плану розвитку управління

можливості кар'єрного росту

Студенти, які закінчили цей магістр, можуть розвинути свою професійну кар'єру на наступних посадах управління:

 • Професійні футбольні клуби
 • Клуби в інших видах спорту
 • Національні або міжнародні спортивні організації.
 • Компанії, присвячені галузі спорту.

Педагогічний колектив

120827_MicahelTapiro.jpg 120828_CintoAjram.jpg

Майкл розпочав свою спортивну кар’єру як регбіст на «Стейд Франсе». Через роки він вирішив взяти участь і створив Паризький клуб Регбі в Нюї. Через роки він заснував агентство Au delà du sport, яке спеціалізувалося на взаємозв'язку спорту та управління бізнесом.

Паралельно Майкл викладав маркетинг більше 15 років, поки в 2010 році він не вирішив почати власну школу, створивши «Школу управління спортом» (SMS) - бізнес-школу, що спеціалізується на спортивному менеджменті, засновником і професором якої є зараз. .

Професійний світ маркетингу та спонсорства, особливо спорт, з більш ніж 12-річним досвідом роботи в різних міжнародних компаніях, такі як Banco Sabadell, Zurich Insurance або Futbol Club Barcelona.

Засновник CA Sports Marketing, компанії, яка займається активізацією та посередництвом угод про спонсорство. В даний час він також розробляє консультаційну сферу Інституту Йохана Кройфа. Він є спонсором та професором спортивного маркетингу в основних магістрів та аспірантів Іспанії.

120829_XavierVilaseca.jpg 120830_XavierBoixeda.jpg

Юрист-спеціаліст з ІС

Нарешті, в наборі спортсменів видавця угод (в області прав зображення і експлуатації). Його бачення, як спортивний консультант і планувальник подій протягом останніх 5 років професійного досвіду закінчити експертизу і з точки зору маркетингу і фінансів, і надавши йому додаткову цінність в області спортивного бізнесу.

Протягом 5 років він відповідав за проекти розвитку об'єктів ФК "Барселона", що досягли значного збільшення доходів від його комерційної експлуатації. Раніше він відповідав за проект CRM та обслуговування клієнтів у тій же установі.

Пов'язаний з проектами електронного бізнесу з 1996 року, у 2012 році він приєднався до Onebox Ticket Management як партнер та генеральний директор. У 2016 році він заснував Start-IT Studio для надання консультаційних послуг та створення стартапів у технологічній галузі.

120831_AlbertGomaCribillers.jpg 120832_UnaiConchaOlabarrieta.jpg

Sports Marketer з більш ніж 6-річним досвідом роботи на комерційних посадах у світі спорту та розваг у Лондоні. Більш конкретно, пов'язані з проектами розвитку цифрового бізнесу, експлуатацією комерційних ліцензій та реалізацією послуг з продажу квитків

В даний час працює новим бізнес-менеджером цифрового відділу. До початку 1 я працюю у Viagogo, провідної компанії на вторинному ринку квитків на спортивні змагання, з відповідальністю за відкриття та розвиток бізнесу на південноєвропейському ринку. Таким чином залучаючи в компанію нові клуби та спортивні змагання вищого рівня.

Він працює в індустрії онлайн-ігор з 2008 року, виконуючи різні завдання, завжди пов'язані з відділами маркетингу. Він почав працювати в NetBet, в штаб-квартирі в Лондоні, а в 2010 році переїхав до Барселони, щоб приєднатися до Suertia, як помічник відділу маркетингу.

Після трьох років роботи в Барселоні та ще одного в RetaBET він перейшов на роботу в Mediapro, зокрема в цифрову частину bein SPORTS на посаді менеджера B2C, де провів два з половиною роки. З березня 2018 року він працює в естонській компанії The Coin Gaming Group, яка спеціалізується на онлайн-іграх з криптовалютами, як керівник регіону LATAM.

120833_NuriaSoler.jpg 120834_SergiMesonero.jpg

Засновник та директор консультації, присвяченого зростанню та розвитку потенціалу людей та команд: Alter Ego Sports

Вихователь з лідерських та соціальних навичок, що спеціалізується на високоефективних роботах. Тренер та тренер людей та команд у сферах бізнесу та спорту.

Практикуючий в НЛП (нейролінгвістичне програмування). Бізнес-леді та менеджер з більш ніж 18-річним досвідом роботи, член правління Барселонського маркетингового клубу з 2010 року та член «Каталонської консультативної ради з спорту» Генералітату де Каталонії на посаді генерального секретаря з 2011 року.

Сергі Месонеро є співзасновником і стратегічним директором Liga de Videojuegos Profesional, найбільшої іспаномовної організації електронного спорту.

Він також є директором кафедри експорту Католицького університету Мурсії (UCAM). Раніше він розвивав свою професійну кар’єру в галузі не комерційного розповсюдження та виставки кінофільмів, режисуруючи декількома кінофестивалями та нагородами та брав участь у створенні Барселонської фестивальної платформи.

120835_RaulCipres.jpg 120836_RafaelStaat.jpg

Рауль Кіпре - інженер-технічний спеціаліст з Політехнічного університету Каталонії. Магістр спортивного менеджменту та маркетингу від La Salle-JCI. Засновницький партнер та генеральний директор Creativialab, маркетингового агентства BTL, присвяченого маркетингу спорту та соціальних програм. Партнер та CMO Startup iWOPI. Партнер переможця стартапу Startup EASY TRAVEL у нагороді Airbnb Travel Tech Award. Колишній член Ради директорів - Маркетингова зона - Альянси та розширення клубу Йовентута Бадалона (Club Liga ACB). Був генеральним директором з маркетингу футбольного клубу -RCD Espanyol. Розробка проекту нового стадіону RCD.

Він був маркетинговим директором Real Club de Polo de Barcelona. Був директором з маркетингу клубу клубу «Йовентут Бадалона» Баскетбольної ліги «Ендеса». Він викладає і викладає на магістрах із маркетингового менеджменту в бізнес-школі EAE, магістрах зі спортивного маркетингу в UAB - Інституті Йохана Кройфа, UP-програмі Tecnocampus Mataró, аспірантурі спортивної журналістики в Бланкерні - Університеті Рамона Ллулла та ESADE.

Його сфери досвіду - це брендинг, спонсорство, спортивний маркетинг, стратегічні плани, маркетингові плани, креативна концептуалізація, брендинг, нові технології активації BTL.

Рафаель - директор бюро Барселони агентства Yeess, присвячене створенню цифрового контенту для брендів, клубів та спортсменів, зі штаб-квартирою в Парижі.

До того, як приєднатися до цього проекту, він п’ять років працював у відділі зв’язку Футбольного клубу Барселони, керуючи, серед іншого, соціальними мережами першої команди.

Він також брав участь у розробці онлайн-стратегії для елітних компаній та спортсменів.

120837_SergiVieta.jpg 120838_VanessaBasora.jpg

Маючи ступінь ділового адміністрування та менеджменту в ESADE, Сергі розвинув більшу частину своєї професійної кар'єри у футбольній галузі, працюючи для агентств, виробників, клубів та асоціацій, набуваючи глобальне бачення цього бізнесу. Він розпочав свої стосунки зі спортом, пропонуючи фінансові поради клубам та іншим компаніям у секторі дозвілля від Європейського підрозділу KPMG Football European Unit у Великобританії. Повернувшись до Барселони, він здійснює декілька проектів і починає співпрацювати з маркетинговим агентством Mediaiasports Media Mediasports, яке згодом інтегрується для керівництва футбольним дивізіоном, консультуючи клуби, змагання та бренди, пов’язані зі світом футболу.

Через кілька років Сергі приєднується до Комітету з футболу Mediapro Group та керує діяльністю LFP World Challenge - стратегічного міжнародного проекту розвитку LaLiga. У 2016 році він взяв на себе Головне управління Гранади CF на вимогу нової власності, китайської групи DDMC, пілотувавши перехід та заклавши основи професійного, цифрового та стійкого управління клубом. З початку цього року Сергі є генеральним директором спортивного агентства Onside Sports Iberia, дочірньої компанії Lagàrdere Sports Group

Пристрасно ставився до світу спорту, який розпочав свою спортивну кар’єру як тенісистка та професійний тренер.

Має ступінь ділового адміністрування та менеджменту (UVIC), магістр маркетингу та цифрового бізнесу (ESADE).

Він спрямував свою професійну кар’єру у світ маркетингу та спорту. Він працював понад 11 років у ФК Барселона, розробляючи різні посади у сферах маркетингу, комунікацій та комерції, серед яких керівник маркетингу та керівник спортивного маркетингу. В даний час він є керівником торгової марки Sevilla FC.

Ванесса має великий досвід маркетингу, брендингу, цифрових технологій та комунікацій.

120839_RaydeLuisBaez.jpg 120840_SerafinIbanezBailey.jpg

Домініканський економіст, який переїхав у Барселону 14 років тому, понад 10 присвятив спортивній галузі. Він був генеральним директором міжнародного агентства WWP для Південної Європи та Америки, очолював операції на Піренейському півострові. Раніше він був спів-директором департаменту спонсорства та керівником відділу цифрового та контентного вмісту Євроліги з баскетболу.

Протягом своєї кар'єри він працював над комерційними проектами та проектами активізації з НБА та десятком своїх франшиз, LaLiga, Бейсболу вищої ліги та кількох його команд, Королівської Федерації футболу Іспанії (RFEF), FC Barcelona, Реал Мадрид, Валенсія CF, Ракутен, TAG Heuer, BMW, Banco Santander, Red Bull, TIDAL, New Balance, Turkish Airlines, BWIN, Adidas, 2K Sports, Nike, Spalding, Efes Pilsner, Intersport, New Era Cap, Beats by Dre та Upper Deck, серед інших брендів, завжди приносять прибуток від інвестицій.

Маркетинг та комерційний професіонал з більш ніж 15-річним міжнародним досвідом, що спеціалізується на спортивному маркетингу та спонсорстві.

Його минула та нинішня кар'єра передбачає управління проектами з брендами, спортсменами, клубами, агенціями, федераціями та засобами масової інформації у спортивних та розважальних середовищах для країн EMEA, APAC та Америки. Накопичуйте понад 200 подій серед популярних видів спорту: футболу, баскетболу, мотоциклів, серфінгу та преміум класу: теніс, гольф, F1, вітрильний спорт, кінній спорт, поло. Він розпочав свою кар'єру в міжнародних медіа Sportsworld

Доступні навчальні програми:
 • іспанська
Останнє оновлення Вересень 15, 2019
Цей курс Кампус засновані
Start Date
Жов 2019
Duration
12 Місяця
Денне навчання
Price
11,500 EUR
За розташуванням
За датою
Start Date
Жов 2019
Кінець терміну надання заяв

Жов 2019

Location
Кінець терміну надання заяв
End Date